Облицювання цоколя.

Бетонні цоколя облицьовують керамо-гранітною плиткою або гранітною плиткою. Плитку використовують різну - матову сіру, поліровану, а також різних виробників, але обов'язково монолітну-морозостійку. Така плитка не тріскається, відмінно переносить перепади температур, і що важливо, не втрачає з часом своїх естетичних якостей. На думку наших майстрів найкращим варіантом, для облицювання цоколя,. серед величезного вибору плитки є керамо-гранітна плитка (Індонезія), вона чорна, полірована з вкрапленнями, як на натуральному камені. Вона відмінно поєднується з гранітної стелою, та її якість перевірена часом.

Цоколя також облицьовують плиткою з натурального граніту. Але таку плитку використовують, як правило у великих комплексних роботах. Вона чудово поєднується з стелою та іншими елементами з граніту, а також більш довговічна. Але по вазі ця плитка звичайно набагато більш важка, тому з часом ці плити можуть відпадати.

Що стосується облицювання цоколів в цілому. На звичайний цоколь йде приблизно 5 м.кв. плитки. Її укладають на суміш клею, піску й цементу, а цоколь попередньо грунтують. Ця технологія, спільно з професіоналізмом майстрів, забезпечує якісне укладання плитки. Шви можуть затиратися спеціальною затіркою темних відтінків.

Навколо цоколя роблять також вимощення - плитку шириною 10см. кластимуть на армовану основу навколо цоколя. Це надає більш витончений та завершений вигляд, але має також практичне значення. Вимощення більш надійно прикріплює бічну плитку до цоколя, а підстава не дозволяє цоколю просідати. Можливо також, замість вимощення, укласти тротуарну плитку шириною навколо цоколя до 30см. якщо дозволяє площа, + два, три ряди в ногах цоколя під столик і лавочку.

Люди, які живуть в інших містах, або у них немає можливості постійно доглядати за могилами родичів, часто просять закласти плиткою всередині цоколя повністю, або залишити тільки невелику ділянку для квітів. Це дуже практично, так як всередині не будуть рости бур'яни, а могила завжди буде мати доглянутий вигляд.

Якщо на могилі стоїть старий цоколь, можлива реставрація. Це спосіб більш зручний і надійний, а також менш дорогий, ніж демонтаж старого цоколя і створення нового. Справа в тому що стара конструкція вже осіла в землю, і більше осідати не буде. Стара плитка з цоколя збивається, цоколь обстукують, його вирівнюють, нарощують, розширюють або звужують. Якщо цоколь тріснув або дуже просів, під нього підкопуються, та усилюють арматурою. Потім, укладають нову плитку. Гарантія на реставровані старі цоколя, та ж що і на нові(3 роки). Якість укладання плитки, легко перевірити - необхідно його простукати коли плитка вже повністю застигла. Орієнтуватися треба по звуку – під плиткою, не повинно бути порожніх раковин.

Вартість реставрації, оцінюється на кладовищі. Вона залежить від стану цоколя і об'єму необхідних робот.
  G Analytics
сайт створено компанією сайт разработан компанией Эффект