|
|
|
Огорожі та цоколя
Деякий час тому, замість бетонних та гранітних цоколів на кладовищах стояли ковані огорожі. Їх робили з різних металів - бронзи, латуні, нержавіючої сталі, чавуну або заліза.
Вони непогано виглядали, але з часом метал іржавів, окислявся, фарба тріскалася і облазила. Огорожі швидко втрачали початковий вигляд.
Пізніше стали робити бетонні цоколя. Вони мали вигляд невисоких бордюрів (25-30см), і найчастіше облицьовувалися чорною із зеленуватим відтінком плиткою «кабанчик». Ця плитка була скляною, тому не витримувала перепадів температур, часто тріскалася і відпадала.
На сьогоднішній день, ринок насичений якісними матеріалами. Є великий вибір морозостійкої, монолітною плитки. Цю плитку часто використовують для облицювання фасадів, так як вона прекрасно витримує перепади температур, не обсипається, не тріскається. Таку плитку ми використовуємо при облицюванні цоколів. Керамо-гранітна плитка крім усього, відмінно виглядає - вона полірована, глянцева, з вкрапленнями, дуже схожа на натуральний камінь.
Фаворитом на сьогоднішній день, є цоколь з природного граніту. Він виглядає багатше, розкішніше, можливо замовити різні форми і конфігурації. Гранітний цоколь роблять зі складними полірованими фасками, доповнюють кулями. Він також набагато надійніше і практичніше - основа під гранітні бруски робиться ширше, швелера бетонують так, що з часом він не осяде і не деформується. Особливого догляду такий цоколь теж не потребує, досить протерти м'якою вологою матерією щоб прибрати пил.
Перевагою, цоколя з природного граніту, є також дуже вдале поєднання з пам'ятником з граніту. У цоколі можна дуже вдало поєднувати два види каменю, це додає більш цікавий і ексклюзивний вид. Таке оформлення додає меморіальної композиції виключно красивий, викінчений вигляд, і вигідно відрізняється від інших, особливою цілісністю, гармонійністю ліній та форм.
Цоколя на дві третини висоти засипають землею, садять в них квіти, або засипають поверхню мармуровою крихтою. Замовити кам'яний цоколь вигідно, так як він на сьогодні всього на 2 тисячі дорожче бетонного з облицюванням, але він буде стояти не одну сотню років і при цьому не втратить свій естетичний вигляд.
Стандартні розміри гранітних цоколів на кладовищах відрізняються. Висота брусів коливається від 15 до 30см, а ширина від 8 до 20. Одинарний цоколь має стандартний розмір 150х220 см, подвійний - 220x220 см, потрійний 300x220см.
Розміри бетонних цоколів в основному від 20 до30см у висоту і завширшки від 12 до 17 см.
|
|
|
|